Dohledali jsme dlužníka osobně na Slovensku

pro F O U N T A I N C S, spol. s r.o.

Dohledání dlužníka, odměna z vymoženého

Pan Zdeněk Novotný ze společnosti FOUNTAIN CS s.r.o. se na nás obrátil na doporučení.

Na společnost Claim system jsem se obrátil díky dobrým zkušenostem mého bratra a synovce.

Po letech jsem vyhrál soudní spor, kdy mne poškodil můj vlastní obchodní zástupce na slovenském trhu. Způsobenou škodu soud uznal, neboť důkazy byly zcela jasné a nařídil obchodnímu zástupci uhradit škodu vyčíslenou smluvní pokutou. Díky "rychlosti" našich soudů a s obstrukcemi ze strany dlužníka se soud i tak protáhl na léta.

Dohledali dlužníka osobně na Slovensku a jasně mu vysvětlili, že neztrácíme vůli dluh vyřešit, dlužník změnil postoj a byl nakloněn konstruktivnímu řešení. 

Dlužník přesto odmítl dluh zaplatit a jen nás informoval, že se nachází v platební neschopnosti a v případě podání exekučního návrhu na Slovensku půjde do oddlužení. Už tak nás soud stál nemalé peníze a představa dalších vynaložených prostředků na exekutora s nejistým výsledkem mne od dalších kroků odrazovala, i když jsem to cítil jako do nebe volající nespravedlnost.

Využil jsem tedy doporučení a obrátil se na Claim system. Případ nastudovali, převzali a kontaktovali dlužníka, který, krom opakování hrozby oddlužení a následného odmlčení, nic neřešil. Nejdříve jsme se dohodli na právní analýze důsledků oddlužení na Slovensku přes partnerskou advokátní kancelář Claim systemu. Souběžně vypátrali obchodní aktivity dlužníka a účasti ve společnostech vč. čistého exekučního rejstříku dlužníka na Slovensku, ze kterých vyplývalo, že by se oddlužení dlužníkovi nevyplatilo. Když pak dohledali dlužníka osobně na Slovensku a jasně mu vysvětlili, že neztrácíme vůli dluh vyřešit, dlužník změnil postoj a byl nakloněn konstruktivnímu řešení. Dohodli s dlužníkem takové řešení, které nezapříčíní další růst nákladů a neomezí jej v aktivitách, které mu mají umožnit dluh splatit. Sice jsem přistoupil na rozložení splátek do několika let, ale dlužník již téměř rok dluh pravidelně splácí a já nemusel své peníze "vyhodit oknem".

Líbí se mi, že Claim system má k případu individuální přístup, drží se zákona a otevřeně vyjmenuje pro i proti každého dalšího kroku. Odměna z vymoženého mi pak významně ulehčila rozhodování, zda se touto cestou vydat.

10.1.2019

Zdeněk Novotný                             F O U N T A I N C S, spol. s r.o.