Inflace a pohledávky

05.08.2022

Inflace, kterou táhnou rostoucí ceny energií a pohonných hmot, letí raketovou rychlostí vzhůru. Vzniká tlak na firemní i rodinné finance. Taková doba si žádá odpovídající řešení. Lidé prohledávají šuplíky a vytahují staré nesplacené pohledávky, ve snaze je oprášit, s vidinou získat z nich peníze, které jim někde zůstaly viset, aby si vyrovnali zhoršující se finanční situaci. Ti, kteří našli nepromlčené pohledávky se můžou rozmýšlet co s tím.

Pokud jste v podobné situaci, určitě není na škodu oslovit inkasní agenturu. Je však potřeba věnovat pozornost jejímu výběru. Obecně platí, že kde cítíte velký tlak na podpis smlouvy či převzetí případu, tam se hned po jejím podpisu přestáváte stávat středem pozornosti. Na takové praktiky POZOR.

Pojďme si přiznat, že s kvalitou služeb to v oboru vymáhání pohledávek funguje úplně stejně jako všude jinde. Prostě existují kvalitní, seriózní a spolehlivé inkasní agentury a pak ty zlatokopecké, neseriózní až pochybné, které často více berou, než dávají. No, a teď "babo raď".

Rozhodovacím kritériem Vám určitě můžou být reference inkasní společnosti. Dá se předpokládat, že vymáhací společnost, která vystupuje transparentně, zveřejňuje své referenční kontakty a pracuje na svém dobrém jméně, nebude mít zájem ani ve Vašem případě si poškodit svou reputaci nějakým nevhodným nebo neseriózním přístupem.

Hodně štěstí s výběrem 

Claim system team